Olympijský běh

T-mobile olympijský běh na ZŠ TGM v Blansku!

Dne 19. 6. 2019 v České republice v 10:00 vyběhlo 60 tisíc dětí, kvůli akci T-Mobile olympijský běh. Akce se zúčastnila i škola Tomáše Garrigua Masaryka v Blansku. Tohoto běhu se zúčastnili žáci 4., 5.,. 6. a 7. tříd. Každý žák dostal startovní číslo,  se kterým se poté celá třída před vyběhnutím vyfotila. Účastníci běželi 3 kola, tedy 600m. Přesto, že se nejednalo o závod, někteří běželi naplno a dosáhli výborných časů. S některými třídami běžely i jejich třídní učitelky V cíli žáci byli odměněni medailí, diplomem a tužkou. S organizací běhu pomáhali žáci třídy 8.A. Těm zkomplikoval život vítr, který jim rozfoukal (několikrát) připravená startovní čísla a diplomy. Celý běh byl doprovázen veselými písničkami a nádherným počasím. Úsměvy na tvářích většiny účastníků svědčily o spokojenosti s touto akcí a dodávají pořadatelům elán a energii pro uspořádání dalšího ročníku.

Autor: Jan Matějček

Foto: Jiří Havel Nejezchleb