Olympiáda dětí a mládeže

Ve čtvrtek 23. 5. se 8 dětí z 1. tříd zúčastnilo již 23. ročníku Olympiády dětí a mládeže ve Velkých Opatovicích. Pro některé z nich to byla vůbec první sportovní soutěž. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: hod kriketovým míčkem, skok z místa, běh na 50 metrů a běh na 400 metrů. V konkurenci 170 sportovců se našim žákům nevedlo vůbec zle a  v některých disciplínách se umístili do první dvacítky soutěžících. Nejlepší výkon předvedl Kryštof Krátký, který v běhu na 50 metrů skončil s časem 9,39 sekund na 11. místě. Z děvčat si nejlépe vedla Natálie Svánovská a ve stejné disciplíně s časem 9,79 sekund obsadila 16. příčku. Na závěr, po absolvování všech disciplín, na děti čekala ještě cesta pohádkovým lesem, na které plnily různé úkoly. Celým dnem nás provázelo krásné počasí. Déšť si počkal až na vyhlášení a my si řekli, že nám prší štěstí, protože jsme to všechno zvládli ve zdraví a v pohodě.