Od semínka po svačinku – 5. odd. ŠD

V neděli 20. března k nám po zimním období konečně zase dorazilo jaro. Žáci naší školy se v průběhu vyučování dozvídají spoustu zajímavých informací o přírodě a o změnách, které v ní během celého kalendářního roku probíhají. Každá roční doba s sebou přináší něco krásného a jaro je výjimečné tím, jak se kolem nás probouzí život ze zimního spánku a my se můžeme těšit z rozmanitých barev na každém kroku.

Děti v 5. oddělení školní družiny jsou zvídavé a akční, a proto jsme si společně utvořili jeden takový živý koutek i u nás ve třídě. Děvčata i chlapci si vlastnoručně zaseli semínka řeřichy a každé odpoledne s napětím ve tvářích přicházeli a kontrolovali, jestli už jim jejich rostlinky klíčí a vyrůstají. Dokonce měli o tuto aktivitu takový zájem, že si mnozí bylinku pěstovali rovnou na několika talířcích současně, aby mohli čerstvou řeřichou obdarovat i sourozence nebo rodiče.

Během těchto několika dní jsme si povídali i o tom, že se do těchto malinkých lístečků vejde celá škála vitamínů a minerálů, a že řeřicha je právem považována téměř za nejzdravější zeleninu na světě. A když si konečně děti odnášely domů plody své práce, všechny už se těšily, jak si doma na zdravé svačince pochutnají.