Návštěvy předškoláků v naší škole

Budoucí prvňáčci z Blanska a okolí se mohli několikrát přijít podívat do naší školy.  Poprvé v únoru procházeli školní budovou za doprovodu učitelů prvního stupně.

V březnu mohli zasednout do lavic a okusit, jak bude vypadat učení. 18. března totiž probíhala „Škola nanečisto“, kde předškoláky vyučovaly paní učitelky z budoucích prvních tříd. Ve škole děti prožily dvě zajímavé vyučovací hodiny s přestávkou na svačinu.

Poslední akcí byl Den otevřených dveří 24. března, kde malé školáčky, jejich rodiče a další návštěvníky provázeli žáci osmého a devátého ročníku. Zavedli je do tříd podívat se na výuku, do školní družiny, jídelny a ostatních společných prostor. V tělocvičně si pro děti připravili zábavná stanoviště. Ti nejodvážnější zájemci se mohli rozhlédnout z výšky po Blansku z naší věžičky.

Všechny akce byly zdařilé a my se už na nové žáky těšíme.