Na křídlech rejnoků

Dne 22.5.2015 se konal výlet školní družiny. Výprava pěti oddělení cestující ve třech autobusech činila 127 dobrodruhů, jejichž expedice do zlínské zoo měla za úkol seznámit se s místními zvířaty, jejich zvyky a krmením. Po příjezdu jsme se rozdělili po odděleních, kde jsme se postupně vystřídali u krmení rejnoků a expozice s teplomilnými tučňáky. Po vydatném odpočinku a naplnění břich, jsme vyrazili za objevováním kouzel jednotlivých pavilonů. 

IMAG0255   IMAG0250

První z oblastí byla věnována africkým zástupcům. Prošli jsme pavilonem slonů, afrických kopytníků, expozicí lvů a také goril. Zahlédli jsme lemury kata na jejich ostrově. Zvláštností byl úsek věnovaný Etiopii.

DSC_0152

Aniž bychom se nadáli, vstoupili jsme do další oblasti. Tou byla Asie, kde se rozprostíraly přírodní výběhy pro tygry ussurijské a medvědy ušaté. Mezi výběhy a asijskou voliérou, kterou jsme procházeli, se nacházel rybník gibonů a ostrov lemurů vari. Také jsme se dočkali velbloudů, kteří společně s asijskými antilopami a ptáky pobývali na „asijské stepi“.

Na další oblast jsme byli upozorněni stopami vtisknutými v cestě. Právě jsme se vydali po „Stezce běžce emu“, kde jsme se procházeli mezi klokany rudokrkými. Ano jsme v Austrálii. Jednou ze zvláštností byli zcela bílí klokani.

20150522_124801

Jelikož se náš čas pomalu krátil, přidali jsme na tempu a vydali se dále. Vstoupili jsme do poslední oblasti věnované Americe. Na počátku byla oblast Amazonie, která pomalu přešla ve voliéry s papoušky a pavilony s kapybarami. Už jsme v dáli viděli věžičku zámku, orientačního bodu, že se blížíme do cíle.

V posledních okamžicích našeho dobrodružství jsme navštívili obchod se suvenýry, a tak si pořídili upomínku či dárek pro nejbližší.

Postupně jsme se všechna oddělení sešla a vyrazily vstříc cestě zpátky.

 

Fotogalerie ZDE