Lichožrouti v Blansku

Dne 23. března se v rámci Měsíce knihy uskutečnilo ve školní družině tvořivé odpoledne. V programu si vybrané studentky třídy 2. A Střední pedagogické školy v Boskovicích na vlastní kůži vyzkoušely, jak vypadá takové tvořivé odpoledne v družině ZŠ TGM v Blansku. Odpoledne bylo inspirováno knihou Lichožrouti od Pavla Šruta.

   DSC_0002   DSC_0015

Poté, co se všichni v hojném počtu shromáždili, mohlo tvořivé odpoledne začít. Nejdříve si studentky připravily četbu z již zmiňované knihy, dále probíhalo povídání o tom, co obnáší práce autora a ilustrátora. To doplnily studentky o pár zajímavých informací o tvůrcích knihy. Pak se děti přesunuly ke stolečkům. Nejdříve si namalovaly, jak by měl jejich lichožrout vypadat a poté se snažily svého lichožrouta vyrobit. Lichožrouti se vyráběli z ponožek, knoflíků a kousků látky. Děti se do tvoření s chutí pustily a finální výrobky stály opravdu za to.

DSC_0031

Velký dík za zorganizování celého odpoledne patří paní Mgr. Mileně Ošlejškové a panu Bc. Jakubu Ošlejškovi, v neposlední řadě také zúčastněným dětem a studentkám. Odpoledne bylo velice povedené a jménem všech zúčastněných doufám, že nebylo poslední.

Fotogalerie ZDE