KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY

V pátek 6. 3. 2020 od 15,00 hodin proběhl v Katolickém domě v Blansku karneval dětí, který pořádala již podruhé školní družina ZŠ TGM Blansko, tým vychovatelů pod vedením Lucky Střížové. Již dlouho před zahájením se do sálu začali za doprovodu svých rodičů scházet žáci naší školy, aby se zde proměnili v krásné masky a předvedli se jako princezny, víly, čarodějnice, tanečnice, berušky, rytíři, indiáni, kočičky, trpaslíci, dokonce i postavy ze známé ságy Hvězdné války.

Po krátkém úvodním přivítání, které obstaral ředitel školy RNDr. Pavel Nezval, začal ten pravý rej masek – hrály se různé hry, soutěže a vůbec nebylo jednoduché plnit některé úkoly v různých přestrojeních, ale všichni to úspěšně zvládli. Program karnevalu oživila dvě vystoupení. Tím prvním byla magická show kouzelníka Magic-R. Ten svými kousky za asistence vybraných masek přiváděl všechny návštěvníky karnevalu k úžasu a na závěr svého vystoupení obdaroval spoustu z nich balonovými zvířátky. Druhým bodem programu bylo sportovní vystoupení, o které se postarala skupina K-aerobik Blansko se svou skladbou Taneční zábava, vedoucí Kamila Špačková. I tohle si všichni náležitě užili a odměnili vystupující ohromným aplausem.

Z očí všech zúčastněných dětí zářila radost a spokojenost. Bylo znát, že si všichni karnevalové dopoledne náležitě užili. Rodičům děkujeme za přípravu masek, kolegyním za přípravu drobného sladkého i slaného občerstvení a za rok, jak si děti slíbily, zase v maskách na shledanou.