Jr. NBA 2017

Ve čtvrtek 19. 10. se děti ZŠ TGM Blansko (z 2. až 5. ročníku) zúčastnily 1. kola basketbalové Jr.NBA, kde letos nastupují v červených dresech týmu Washington Wizards. Sehrály čtyři zápasy na ZŠ Čejkovická v Brně.

ZŠ TGM Blansko (Washington Wizards) : ZŠ nám. Svornosti Brno (Miami Heat) 28:33

„Nastoupili jsme s velkou chutí vyhrát a to se dařilo. Vedli jsme celý zápas, ale nezvládli posledních pár minut. Kvůli našim chybám se soupeř vrátil do hry a zvítězil. Velká škoda, k překvapení nebylo daleko,“ zhodnotila zápas trenérka blanenských dětí Michaela Tužilová.

ZŠ TGM Blansko (Washington Wizards) : ZŠ Na Pražské Pelhřimov (Orlando Magic) 6:34

„Z předchozího zklamání jsme se těžce vzpamatovávali a soupeř, kterého jsme porazili v kvalifikaci, se na nás dobře připravil. Nedokázali jsme čelit výborné obraně a po zdvojování klíčových hráčů se nenašel nikdo, kdo by se prosadil,“ uvedla blanenská trenérka.

ZŠ TGM Blansko (Washington Wizards) : ZŠ Uherský Brod (Charlotte Hornets) 43:18

„Konečně jsme se chytli a zahráli, co umíme. Celý zápas jsme diktovali tempo hry,“ dodala Michaela Tužilová k jasné výhře.

Poslední zápas, který žáci ZŠ TGM prohráli s brněnskou ZŠ Mutěnická, byl nakonec kontumován v blanenský prospěch kvůli falešné soupisce soupeře.

Body celkem: Růžička 24, Cápek 18, Hrnčíř 12, Fořtík 6, Sedláková, Slanina a Zezula po 4b.

2. kolo Jr.NBA se odehraje 9. 11. opět v Brně.

(kaj)