Jižní Morava čte

Naše škola je vždy zásobena různými soutěžemi, výtvarnými nevyjímaje. Na začátku školního roku byly téměř všechny třídy plně ponořeny do ztvárnění Blanska jako města svých snů. V tu samou dobu, možná tak trochu v jejím stínu, probíhala ale i jiná literárně-výtvarná soutěž, a to „Jižní Morava čte“.

Proto se moc těšíme z velkého úspěchu dívek ze 6. C, konkrétně Elišky Kalové, Aničky Bui a Marušky Prudké, které nejenže v této soutěži vyhrály svou kategorii v celém Blansku, ale dokonce si svým dílem „vymalovaly“ úžasné 2. místo v celém kraji!

Děti měly za úkol zpracovat nějakou místní pověst, no a tady v sousedství Moravského krasu se jich nabízelo hned několik, třeba ta o původu jména Kateřinské jeskyně. Holky to pojaly jako jednu velkou obrázkovou knihu s doprovodným vyprávěním. Můžete se přesvědčit ve fotogalerii.

Fotografie ze slavnostního vyhlášení výsledků krajského kola v brněnském divadle Polárka najdete na tomto odkazu – http://www.jiznimoravacte.cz/vyhlaseni-vysledku-krajskeho-kola-jizni-morava-cte-v-divadle-polarka-3-12-2017.

Za vyučující Vv
Mgr. Barbora Vysloužilová