Husitská noc

V pátek po klavíru jsem se chystala na noc ve škole, tam jsem přijela ve tři čtvrtě na pět. Nejdříve jsem se šla převléci do šatny, sraz byl ve třídě.

Hned na začátek jsme dodělávali husitské kostýmy na akademii. Paní učitelka rozdala kápí, které obarvila na červeno. Vystřihli jsme na nich zuby a nalepili kalich, ale skoro všechny nůžky byly tupé a nešlo s nimi stříhat. Pomáhaly nám Adéla, Zuzka, Kačka. Pan vychovatel Jakub také přinesl meče a štíty, se kterými jsme se i s kostýmem vyfotili.

Po dodělání kostýmů jsme šli do kuchyňky a pekli jsme šneky. Naše skupinka, což byli: Kačka, Honza, Kuba, Sára a Gabča, jsme dělali medové šneky. Druhá skupinka dělala kečupové, třetí šunkové a čtvrtá sýrové.

Když jsme dali šneky do trouby, šli jsme na stezku odvahy. Já se bála!!! Pak jsme jedli upečené šneky. Nejlepší z nich byly kečupové. Po večeři jsme se přesunuli do třídy, kde jsme si rozdělali karimatky a spacáky. Vyčistili jsme si zuby a uložili se. Na dobrou noc jsme si pustili pohádku Tři bratři. Tohle byla ta nejskvělejší noc.

Kateřina Zemanová, Šimon Babka 4.B