Hokejové setkání s Rytíři Blansko

Ve středu 26. června se naši žáci dozvěděli něco málo o hokeji v klubu Rytíři Blansko. Představitelé tohoto klubu (předseda p. Zdeněk Klouda a sportovní manažer p. Oldřich Persch) nás stručně seznámili s činností klubu. Součástí besedy bylo i vystoupení našich současných žáků a členů hokejového týmu Rytíři Blansko (Filip Bubík, Oldřich Persch, Matthias Persch a žákyně G. Rájec Sára Demovičová). Tito všichni stručně povyprávěli o svém vztahu k hokeji, klubu a o svých začátcích i dalších představách.

Filip Král

Náš bývalý žák. Hokejový reprezentant ČR v kategoriích mládeže i dospělých. Hráč NHL (dříve Toronto Maple Leafs, nyní Pittsburgh Penguins). A hlavně odchovanec blanenského hokeje. I on si udělal čas a přišel pobesedovat. Velmi obratně a s jistotou odpovídal na spousty dotazů z řad žáků i učitelů. Týkaly se jeho hokejových začátků, působení na naší škole, reprezentace, životosprávy, denního režimu, začátků v Americe a celého jeho dosavadního života. Přivezl ukázat dresy všech týmů, ve kterých působil. S velkým zájmem se setkala závěrečná autogramiáda. Stejně tak možnost vyzkoušet si střelbu na hokejovou branku. Všem účastníkům patří velký dík.

Za rok to zopakujeme?

Ano, ano, ano.