Fenomén Igráček ve školní družině

Během měsíce ledna navštívilo 2., 4. a 5. oddělení školní družiny výstavu Fenomén Igráček v místním Muzeu Blanenska. Jak už název napovídá, jednalo se o výstavu zaměřenou na český výrobek Igráček. Nejdříve si děti prohlédly samotnou výstavu, kde viděly spoustu figurek na různá témata. Děvčata zaujala především postavičky princezen a chlapce zejména figurky policistů, hasičů či rytířů.

Po prohlédnutí celé výstavy čekala na děti druhá část programu, a to dokončení vlastní figurky. Děti si mohly vybrat, zda chtějí vyrábět holku, chlapce nebo koníka. Některé děti se nedokázaly rozhodnout, a tak si vyrobily figurky dvě. Samotnou figurku si mohly pomalovat, polepit a vylepšit dle vlastní fantazie. Děti byly nadšené a po návratu do družiny si s figurkami hrály celé odpoledne.