Exkurze

Technická exkurze v Brně 

V pátek 26. 4. se skupina žáků naší školy zúčastnila v rámci projektu Polygram velmi zajímavé exkurze. Jednalo se o čistě chlapeckou skupinu žáků především 8. ročníku a tak nepřekvapí, že naším cílem byla Integrovaná střední škola automobilní Brno. 

Jedná se o špičkově vybavenou školu v současné době s necelou tisícovkou žáků. Poskytuje vzdělání ve 14 oborech, zakončených výučním listem nebo maturitou, například mechanik/diagnostik, karosář, lakýrník, autotronik nebo autoelektrikář. Svým žáků poskytuje také řadu benefitů, tím největším je asi možnost bezplatně získat řidičská oprávnění typu A, B, C i T. 

Ihned po příjezdu následovalo seznámení se všemi školními budovami, viděli jsme dílny, kde studenti pracovali na různých typech motocyklů i automobilů, sportovní halu, posilovnu, jídelnu, různé laboratoře a zkušebny, prostě vše, co na škole tohoto typu nesmí chybět. Poté byli žáci rozděleni do tří skupin a postupně se vystřídali na různých stanovištích. Na prvním v elektrolaboratoři viděli v činnosti 3D tiskárnu a prakticky si vyzkoušeli pájení. Jako výrobek si vyrobili elektrickou svítilnu. Na druhém pracovišti se seznámili a opět prakticky vyzkoušeli výměnu pojistky, sestavili část motoru, poznali nářadí, jaká se používají při opravách vozidel. V rámci třetí aktivity si vyzkoušeli jízdu v elektroautomobilu nebo nákladním voze. Asi největším zážitkem pro většinu bylo po seznámení s trenažerem výuky v autoškole a následně řízení osobního vozu. A podle slov paní instruktorky si nevedli hoši vůbec špatně. 

Celé dopoledne rychle uběhlo a se spoustou informací, zážitků a možná i inspirací kam na střední školu jsme zamířili zpět do Blanska.