Dvoudenní výlet do Prahy – 7.C

Ve dnech 29. – 30.9.2021 se žáci 7.C vydali na dlouho plánovaný výlet do hlavního města Prahy. Namyšlený program byl opravdu bohatý, proto nám výlet trval celé 2 dny. Dva dny plné nezapomenutelných zážitků a společných chvil, díky kterým jsme utužili třídní kolektiv.

Babí léto nám ukázalo svoji sílu, podmínky byly tedy opravdu ideální. Během prvního dne jsme navštívili Zlatou uličku, prozkoumali jsme kompletní venkovní a vnitřní prostory Pražského hradu, zkontrolovali jsme důslednou činnost Hradní stráže a objevili jsme krásy Svatovítského chrámu a Staroměstského náměstí. Před večeří jsme si užili i plavbu lodí po Vltavě, kdy jsme všechny důležité památky prozkoumali i z méně tradičního pohledu – z lodní paluby. Posilněni dobrou večeří jsme si užili i večerní „bojovku“ – po stopách atentátu na Reinharda Heydricha.

Druhý den jsme zahájili skvělou snídaní v malebném hotýlku, kdy jsme nabrali síly na další program, který byl opět plný zážitků. Naše putování začalo na Petřínské rozhledně, ze které jsme viděli celou Prahu jako na dlani, i včetně vzdálené hory Říp. Nechyběla ani návštěva oblíbeného Zrcadlového bludiště. Protože počasí bylo opět bezchybné, vydali jsme se pěšky přes Petřínské zahrady zpět do centra města, kde si žáci užili atmosféru Václavského náměstí. Posledním bodem byla návštěva Vyšehradu, odkud jsme celé město viděli zase z druhé strany. Nemohli jsme vynechat také pietní místo – Vyšehradský hřbitov, kde jsme uctili památku mnoha významných velikánů národní historie. Tečkou za celým výletem byla zpáteční cesta vlakem, ve kterém si žáci s chutí sdíleli zážitky z předchozích dvou dnů.

Prosluněná Praha nás okouzlila a věříme, že se sem zase brzy podíváme. 🙂

Mgr. Erika Štěrbová a Mgr. Lenka Straková