Druzí v kraji

Druzí v krajském kole

Po vítězství v okresním kole starších žáků v basketbale jsme jeli na krajské kolo do Brna zvědaví. Jak obstojíme v konkurenci vítězů ostatních okresů?  Neskončí to ostudou? Už na srazu přišla nepříjemná zpráva . Bude nás o jednoho méně. Luboš Fojt (jeden ze dvou deváťáků) se zranil. Tzn., že máme jednoho na střídání. V hale nás čekali jen 4 soupeři, takže se postupně utkáme se všemi. V prvním utkání jsme narazili na vítěze okresu Brno venkov, ZŠ Ořechov. V poločase remíza, po skončení vítězství  17 : 13. Druhý zápas ZŠ Valtice. Vítěz okresu Břeclav. Opět vítězství. Tentokrát 32 : 12. Třetím soupeřem byl vítěz okresu Vyškov, ZŠ Vyškov. Po vítězství 18 : 16 už bylo jisté, že skončíme nejhůř druzí. A tak se i stalo. Poslední soupeř ZŠ Sirotkova z Brna byl někde jinde. Věkově, výkonnostně i výškově. Porazil nás 75 : 13. Přesto patří dík za druhé místo v kraji, zvláště s ohledem na naše věkové složení. Dva deváťáci (Jan Sedlák, David Žitník), jeden osmák (Martin Malík) a tři sedmáci (Michal Dymáček, Jakub Nečas, Šimon Jelínek). Toto složení je příslibem do dalších ročníků sportovní ligy ZŠ.