Druháci a čtvrťáci na Vysočině

V pondělí 16. 4. 2012 za chladného a deštivého rána jsme vyrazili směr Třebíč, do střediska STANu v Březové, abychom strávili pět dnů plných her, přírody a učení se svými spolužáky.

Přestože byl začátek velmi chladný, již druhý den se počasí umoudřilo a my si mohli naplno užívat všeho, co nám paní učitelky a instruktoři připravili. Dopoledne se čas vlekl – učili jsme se. Ale před obědem jsme vyrazili ven, stavěli domečky z přírodnin, hráli stopovanou nebo fotbal. Po obědě nám naopak čas téměř nestačil – hry, bungee-trampolíny, střelba z luku, paintball, rambodráha,… a jiné aktivity, které si každý z nás chtěl vyzkoušet. 
Na zpáteční cestě nám paní učitelky připravili vyhlídkovou jízdu lodí na Dalešické přehradě. Pan kapitán půjčil zvědavým chlapcům i kormidlo a seznámil je s technikou jízdy. Také jsme se dověděli, jak pracuje vodní a jaderná elektrárna a něco z historie přehrady. Plavbu jsme ukončili cvičnou evakuací z lodě přímo na pláž s dětským hřištěm.
Naše škola v přírodě skončila v pátek 20. 4. 2012 odpoledne šťastným přistáním v náručích čekajících rodičů.
P. S. Rodiče: „Taky spal ten váš v sobotu tak dlouho?“ – „Ne, spal celý víkend…“
2. C a paní učitelka Draha Janíčková 
& 4. B a paní učitelka Lenka Laštůvková