Dokázala by 6. B přežít dobu ledovou?

Do doby ledové se nejlépe dostanete přes obec Krásensko a tamní Rychtu. Tam naleznete průvodce, kteří vás do doby ledové přenesou a kteří vás naučí, jak v době ledové přežít. Kluci a holky ze 6. B to zkusili letos od 13. do 15. listopadu. Dozvěděli se, jak se na zimu adaptují rostliny a jak zvířata, co potřebuje k zimnímu přežití člověk a jak si počínat v tlupě, aby zajistili její přežití. Teoretické znalosti z tepla učebny na Rychtě se zúročily na velké výpravě do okolí Krásenska, kdy bylo potřeba nejen poznat dřeviny a pobytové značky zvěře, ale hlavně ulovit pro tlupu soba a rozdělat oheň pro jeho opečení.

V závěrečném hodnocení nakonec všichni obstáli. Dokázali nejen zajistit si věci nutné pro přežití, ale prokázali schopnost pomoci i ostatním, kterým se třeba tolik nedařilo.

Zdá se, že 6. B se na podmínky doby ledové adaptovala vskutku skvěle!

 

Za pedagogický doprovod Ing. Lenka Sotáková