Den Země – úklid Moravského krasu

Již tradičně se naše škola zapojila do akce pořádané Správou CHKO Moravský kras – úklid nejnavštěvovanějších míst Moravské krasu před nastávající sezonou.
Žáci I. stupně se vydali po zelené značce z Blanska, přes Těchov, dále dolů do žlebu a podél Punkvy na Skalní mlýn. Jako vždy zde nacházely velké množství materiálu, který rozhodně do přírody nepatří.
Žáci II. stupně vyjeli autobusem nad Těchov a odtud pokračovali po silnici na Nové Dvory, dále přes Blansek dolů do Pustého žlebu a končili u Punkevních jeskyní. Měli také několik velmi zvláštních „úlovků“ – počítač, pneumatiku, části karosérie,…
Odměnou nám byla návštěva Punkevních jeskyní, lanovkou jsme vyjeli na Macochu, vláčkem jsme se potom vydali na Skalní mlýn, kde na terenní stanici Správy CHKO Moravský kras pro nás bylo připraveno občerstvení.
Přes mírnou nepřízeň počasí – krátká přeháňka – byla celá akce velmi povedená a za rok jdeme určitě znovu
Zpracovala L. Polová