Den stromů 5. a 6. odd. ŠD

V týdnu od 17.10. do 21.10. proběhl v 5. a 6. oddělení ŠD projektový týden ke Dni stromů. Naším cílem bylo prohloubit a podpořit lásku dětí k přírodě a přinést jim obohacující poznatky nad rámec výuky. Jelikož nám přálo počasí, jeden den jsme se vypravili vzdělávat přímo mezi oslavence do zámeckého parku. Prostřednictvím zábavných edukačních aktivit děti vnímaly a poznávaly přírodu a stromy všemi smysly. Všichni jsme se shodli, že každé roční období má své kouzlo, ovšem barvičkám podzimu se hned tak něco nevyrovná.

Další dny jsme věnovali tematickým křížovkám, doplňovačkám a poznávačkám listnáčů i jehličnanů, dozvěděli jsme se zajímavé rekordy ze světa stromů, poslechli si a zazpívali písničku „Stromy“ od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Společnými silami jsme vytvořili vlastní strom, na jehož listech se třepetají naše přáníčka pro přírodu. Celý projektový týden jsme završili zasazením vlastních naklíčených kaštanů.

„Víš, co je les? Je to deset tisíc sáhů dřeva? Nebo zelená lidská radost.“ B. Brecht

Bc. Němcová Martina, vychovatelka 5. odd.

Bc. Piňosová Jana , vychovatelka  6. odd.