Den holocaustu 26. 1. 2015

V pondělí 26. ledna se žáci naší školy zúčastnili již 12. pietního setkání, věnovaného obětem holocaustu. Tato akce se konala opět v Brně na ZŠ Merhautova. V kulturním programu vystoupil i pěvecký sbor naší školy, který vedl pan učitel Grobár. Také zde byly prezentovány i výtvarné práce zúčastněných škol, mezi nimi i ta naše. Letos ji vytvořili žáci volitelného předmětu výtvarné techniky v 9. ročníku. Práce zobrazovala filmový pásek, na kterém byly nalepeny fotografie, pořízené žáky během loňské exkurze do Osvětimi s panem učitelem Javorským. Na letošní setkání se měla dostavit i jedna pamětnice, která bohužel kvůli zdravotnímu stavu nemohla přijet. I tak byl celkový dojem z této akce pro všechny zúčastněné silný a velmi emotivní.

Ondřej Musil, 9. A

Autorkami fotografií jsou Tereza Beránková a Tereza Svobodová, obě 9. B