Den holocaustu 2009

Ve čtvrtek 22.ledna 2009 se naše škola zúčastnila oslav ke Dni holocaustu. Jako každý rok se tato akce konala na ZŠ Merhautova v Brně. V kulturním programu vystoupili zástupci několika zúčastněných škol, mezi nimi i náš pěvecký sbor. Pod vedením paní učitelky Janíčkové žáci zazpívali tři písně, z toho dvě v hebrejštině. Akci doplnila každoroční výstava výtvarných a literárních prací, do které i naši žáci přispěli několika výtvarnými díly spolu s jednou prací literární. Letošní práce byly doplněny několika obrázky z let minulých.

Celá tato akce bývá věnována lidem, kteří prožili hrůzu holocaustu v době 2.světové války. Při vzpomínání těch, kteří přežili, si každý člověk musí uvědomit, jak je důležité, aby se už nikdy žádný holocaust neopakoval.
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky, které na akci pořídily Šárka Wolfová, Monika Poláková (obě 9.B) a Romana Všianská (7.B).