Cyklistický kurz – druhý stupeň

Ve dnech 15. – 17.6.2022 jsme se s žáky druhého stupně vydali na cyklistický kurz. Jde o tradiční akci, která se mohla znovu konat po covidové odmlce. Zájem o kurz byl tedy značný, tři dny na kole jsme si velice užili.

Ubytováni jsme byli v Jedovnicích, odkud jsme každý den vyjížděli na celodenní výlety na kolech. V srdci Moravského krasu je mnoho vyhlášených cyklostezek, které jsme rádi prozkoumali. Cesty byly doplněny četnými občerstvovacími zastávkami a ani důležitá krasová místa v okolí stezek nám neunikla.

První den jsme se vydali přes Skalní Mlýn na Holštejn, kde nás v podhradí čekal výborný oběd. Pokračovali jsme k jeskyni Balcarka a následně jsme konečně dosáhli našeho cíle – ATC Jedovnice.

Na druhý den byly hlášeny přeháňky, čemuž jsme přizpůsobili i náš program. K průzkumu jsme si vybrali Rakovecké údolí, kde se nám povedlo kola i lehce zašpinit. Posilnili jsme se obědem v Bukovince a okolo trailů jsme se rychle vraceli před očekávaným deštěm zpět, do kempu. Vše jsme bez problémů a v suchu stihli.

Poslední den se nesl ve znamení návratů. Ráno jsme odevzdali panu školníkovi zavazadla a na kolech jsme se postupně vraceli zpět do Blanska. Cestu jsme si „zpestřili“ pár defekty, obědu i shledání s rodinami jsme se však dožili všichni a ve zdraví. 🙂

V příštím školním roce se na cyklotoulky opět těšíme.