Cyklistický kurz

Jak se již stalo tradicí, tak ke konci školní roku vyrážíme  na cyklistický kurz. Naší základnou se stal tábor u Protivanova. Ve středu 17.6.2015 jsme vyrazili z Blanska, přes Skalní mlýn, Ostrov u Macochy, ponory v Domínkách a Velkou dohodu do Holštejna,  kde jsme měli kratší přestávku na oběd. Z Holštejna jsme pokračovali přes Baldovec a lesy mezi Nivou a Vysočany do tábora u Protivanova. I když se cesta nezdála dlouhá, po celou dobu jsme mírně stoupali a tak nám dala zabrat. Celou cestu bylo chladno, ale v táboře nás přivítalo sluníčko. Po ubytování a kratším odpočinku jsme využili možností tábora a sportovali, samozřejmě nechyběla košíková a další míčové hry. Večer jsme si udělali oheň. Přeci jen počasí nám úplně nepřálo a bylo poměrně chladno. Druhý den jsme se vydali do Protivanova a přes Protivanovský mlýn do Bukové a odtud zpevněnými lesními cestami kolem golfového hřiště u Kořence. Cesta to byla příjemná, i když nás na ni čekalo poměrně náročné stoupání a po přecházejících deštivých dnech i hodně bláta. Vše jsme ale zvládli a na oběd jsme byli v Benešově. Odpoledne to už byla paráda. Lesními cestami jsme byli za chvíli na Suchým. Zde jsme si udělali krátkou přestávku a opět bylo chvíli pěkné počasí. A opět lesními cestami jsme se vrátili do tábora. Večer jsme si zase udělali oheň a opekli jsme si špekáčky. Třetí den jsme jeli domů. Batohy nám opět odvezlo doprovodné vozidlo. Chvíle zdržení nastala, když se zatáhla obloha a spustil se déšť. Po krátkém čekání jsme se vydali na cestu, která je víc než příjemná. Co jsme ve středu nastoupali, to teď sjíždíme dolů. Je to fakt paráda. Po žluté značce jsme se napojili na Jantarovou stezku a po ní jedeme k chatě Viktorka. Pak jsme sjeli k Vlčí skále a pokračovali Luhou do Sloupu. Tato cesta je vždy super. Během chvilky jsme byli ve Sloupě, kde na nás čekal oběd. Menší odpočinek jsme si dali u Sloupských jeskyní  a  pak už se jen Pustým žlebem ženeme k Blansku. Letos nám počasí moc nepřálo, bylo chladno, ale my jsme vše zvládli. Vyzkoušeli si jízdu v terénu, ať už to byly přejezdy přes Bílou vodu, nebo sjezdy či rozbahněné úseky lesních cest. I když se to nezdá, tak jsme najeli téměř 95 km a to většinou terénem. Příští rok jedeme znovu.
Lenka Polová, vedoucí kurzu