Cyklistický kurz 19. – 21. 6. 2024

Již tradičně jsme se s blížícím koncem školního roku vydali spolu s žáky druhého stupně na cyklistický kurz do Moravského krasu.

Putování jsme zahájili v Blansku u vlakového nádraží. Naše cesta vedla přes Skalní mlýn, Sloup a Holštejn, kde jsme si udělali přestávku na oběd. Po doplnění sil jsme opět nasedli na kola a pokračovali přes Balcarku do Jedovnic. Zde byla v kempu Olšovec naše základna pro další dny. I když se cesta nezdála dlouhá, tak mírné stoupání v horkém dni dalo zabrat. První den jsme zdolali krásných 42 km. Po ubytování a kratším odpočinku jsme využili možností kempu a vzali do rukou volejbalový míč.

Druhý den byl ve znamení pohody a odpočinku. Na odpoledne byla hlášena velká bouřka, navíc zadek z kola z předchozího dne bolel, takže jsme tomu přizpůsobili naši trasu. Po vydatné snídani jsme vyrazili cyklostezkou směr Bukovinka. Po cestě jsme se kochali krásami okolí, o kterých ani nemáme tušení, že se v blízkosti našeho domova nachází. Po obědě byla zasloužená zastávka na točenou zmrzlinu a odpoledne bylo opět ve znamení míčových her v kempu.

Třetí den nás čekala cesta domů.  Vyšlapali jsme kolem Kojálu a pokračovali přes Marianín na poslední oběd tohoto kurzu. Naše zastávka byla opět v Holštejně, a to nejen na smažák, ale také jsme se dozvěděli něco o krasových místech v okolí stezky. A pak už hurá domů.

3 dny se skvělou partou, přesně 100 km v terénu v tropických teplotách, bez defektu, bez úrazu. Co víc si přát.

Příští rok jedeme znovu!