Čistírna vod a pejsci…

Víte, kde se v Blansku nachází čistírna odpadních vod a psí útulek? Přece na Starém Blansku!
Ve čtvrtek 16. dubna se o tom přesvědčili žáci z 2.B a 3.B. Na exkurzi v čistírně odpadních vod se seznámili s tím, co se děje se znečištěnou vodou z našich domácností a kanalizace, co je potřeba udělat pro to, aby se voda vrátila opět čistá do řeky Svitavy.
Na zpáteční cestě jsme se plánovaně zastavili v psím útulku. Paní vedoucí dětem vysvětlila, proč se pejsci do útulku dostanou, jak se o pejsky starají v útulku a jaká by měla být péče o psího kamaráda, pokud jej máte již doma.
Děti a jejich rodiče přispěli finančně na krmení pro pejsky, a tak jsme mohli předat psímu útulku 80 kg granulí včetně konzerv a pamlsků, které děti osobně přinesly.

Paní učitelky Draha Janíčková a Lenka Laštůvková